Ośrodek w partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) na obecną chwile nie jest w planach Gmina Siechnice , jednak w dalszym ciągu będę proponował i namawiał, aby przynajmniej analizować takie rozwiązania przy innych inwestycjach gminnych. Taki model pozwala ograniczyć zadłużenie gminy, koszt inwestycji, a przed wszystkim przenieść część ryzyka inwestycji na podmiot prywatny.

Budżet gminy na 2019 rok przyjęty, a środki na budowę przychodni w Siechnicach nie zostały wykreślone z Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy. Zestawmy zatem dwa głosy w głośnej i emocjonującej sprawie budowy nowego ośrodka zdrowia w Siechnicach.

W piątek 28.12 odbyła się ostatnia w tym roku, III sesja Rady Powiatu Wrocławskiego. Głosowane były uchwały m.in. w sprawie przyjęcia budżetu powiatu na 2019 rok oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa.

21 października wybory samorządowe. W komisji wyborczej dostaniecie cztery karty. W artykule o tym gdzie, jak i na kogo głosujemy.

Niedawno wziąłem na warsztat statystyki i frekwencję wyborów do rady gminy z ostatnich dwudziestu lat. LINK. Dzisiaj piszę o tym co mówią liczby o wyborach włodarza naszej gminy i dlaczego 21 października nie poznamy nazwiska nowego burmistrza.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak uczestniczył w otwarciu dworca kolejowego w Smardzowie Wrocławskim . PKP S.A. zakończyła przebudowę trzech dworców w Gminie Siechnice. Obiekty na stacjach Siechnice, Święta Katarzyna i Smardzów Wrocławski zostały dziś udostępnione podróżnym. To kolejne dworce oddane w tym roku przez spółkę na terenie Dolnego Śląska.

Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.